Aktywnie na majówkę

Połączenie aktywności fizycznej z ciekawym wypoczynkiem to dla wielu osób idealnie spędzony wolny czas. Mowa tu nie tylko o wakacjach, ale o każdym możliwym wolnym czasie. W tym roku majówka jest naprawdę długa, w połączeniu z poprzedzającym weekendem mamy aż pięć dni tylko dla siebie.

Jak dobrze spędzić ten czas, zwłaszcza jeśli chcemy udać się gdzieś poza swoje miejsce zamieszkania? Opcji jest naprawdę wiele. W naszym przypadku z pewnością będzie to aktywnie spędzony czas. Jeśli dopisze pogoda, można wybrać się na liczne górskie szlaki turystycznie. Nie mówimy tu tylko o Tatrach. Wspaniałym miejscem na wędrówkę jest trasa prowadząca do Czerwonego Klasztoru na Słowacji ze Szczawnicy. Przyroda w Pieninach budzi się do życia w tym czasie. Góry Stołowe również w tym czasie wydają się magicznym miejscem.
Swój wolny czas możemy poświęcić na wyjazd do któregoś z zabytkowych miast. Zwiedzanie to również pewnego rodzaju aktywność, a poza tym w wielu miastach w Polsce z okazji weekendu majowego są organizowane ciekawe wydarzenia nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci.
Opcją, która nas najbardziej kusi jest wzięcie udziału w biegach. W tym roku w tym samym czasie są organizowane dwa specjalne biegi. Pierwszy z nich odbywa się w Skarżysku-Kamiennej. To bieg uliczny na dystansie 15 kilometrów, a cel wiąże się z okresem majówki, ponieważ będzie upamiętniał 226. rocznicę Konstytucji 3-go Maja. Przy okazji można zobaczyć tę piękną miejscowość. Drugi odbywa się w Poznaniu i również jego tematyka łączy się ze świętami majowymi. Bieg Biało- Czerwonej organizowany jest dla uczczenia Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Biegacze będą mieć możliwość zaprezentować naszą polską flagę w różnych formach. Dystans biegu to 10 kilometrów.

Być może spotkamy się gdzieś na górskim szlaku lub na trasie biegów. Opcji na majówkę jest zawsze wiele. Nie warto zostawać na ten czas w domu. A jeśli nie chcecie wyjeżdżać ze swojego miasta, możecie poświęcić czas właśnie jemu i dokładniej go poznać.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>